Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Superb 2 FL - zawieszające się światła drogowe - nie przełączają się na mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Superb 2 FL - zawieszające się światła drogowe - nie przełączają się na mijania

    Cześć.
    Jakiś czas temu wydawało mi się, że po zmianie ze świateł drogowych (długich) na mijania (krótkie) nadal świecą (lub przynajmniej częściowo) światła drogowe (kontrolki wskazują, że przełączenie nastąpiło, jednak w rzeczywistości świecą drogowe). Dzisiaj potwierdziłem to na 100%.

    Ciekawe jest to, że po przejeździe po jakichś nierównościach np. przejazd kolejowy, światła przeskakują tak jak powinny na mijania.

    Wnioskuję, że jakiś mechanizm się zawiesza...

    Reflektory mam ksenonowe, pytanie czy jest coś co z tym fantem mogę spróbować zrobić samodzielnie, czy zanosi się na poważniejszy problem?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady


  • #2
    a halogen gaśnie?
    bo długie realizowane są przez halogen i otwieraną szerzej przesłonę ksenonów (biksenon)
    podejrzewam, że przesłona od biksenonu się wiesza, blokuje. Może sterownik/kabelki, może mechanika w samej lampie.....stąd halogen gaśnie i masz wrażenie, że częściowo święca.
    Zacząłbym od szpeca z kompem, żeby pobawił się stacjonarnie lampami - można, a potem rozbierać ewentualnie.

    Komentarz


    • #3
      Jest na forum jakiś szpec z Zielonej Góry?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        Zacząłbym od szpeca z kompem, żeby pobawił się stacjonarnie lampami - można, a potem rozbierać ewentualnie.
        Czy do "zabawy" lampami wystarczy interfejs OBD11?

        Komentarz


        • #5
          a tego to już nie wiem

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X